IntelliCAD and 3Dconnexion

Konsorcjum Technologiczne IntelliCAD oraz 3Dconnexion ogłaszają partnerstwo w zakresie wzajemnej integracji rozwiązań usprawniających przepływ projektów CAD.


Konsorcjum Technologiczne IntelliCAD (ITC), twórca jednej z najpopularniejszych platform w branży CAD, oraz 3Dconnexion, firma ustanawiająca branżowe standardy dla urządzeń wejściowych CAD (profesjonalne myszki i urządzenia peryferyjne), ogłaszają dostępność integracji między oprogramowaniem IntelliCAD, a sprzętem w celu usprawnienia przepływu pracy CAD oraz poprawy kontroli i wydajności w ramach produktów IntelliCAD.

Bezpośrednia integracja między platformą oprogramowania IntelliCAD, a nagradzanymi produktami 3Dconnexion CadMouse i SpaceMouse zwiększa wydajność pracy inżynierów CAD o 28% na godzinę, dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak dedykowany środkowy przycisk myszy zapewniający płynną i intuicyjną nawigację.

Oprogramowanie CAD zarówno w zakresie prac 2D jak i modelowania 3D CAD staje się coraz bardziej wyrafinowane, aby dotrzymać kroku postępowi technologii.

Niektóre z najpotężniejszych platform CAD, takie jak IntelliCAD, zawierają ponad 1000 unikalnych poleceń. Aby ułatwić prace i pomóc inżynierom CAD wykorzystać te funkcje, niezbędna jest integracja w wielu inżynierskich obszarach roboczych.

Stymuluje to trendy w kierunku intuicyjnego oprogramowania CAD obsługiwanego przez profesjonalne urządzenia wejściowe typu profesjonalne myszki CAD, które oferują dokładniejsze i wydajniejsze przepływy pracy. Przynosi to równie korzyści organizacjom, zapewniając lepszą jakość produktu i krótszy czas wprowadzania produktu na rynek.

W organizacjach realizujących projekty, w których liczy się czas opracowywania, wykorzystanie profesjonalnych urządzeń wejściowych, może znacznie go skrócić.

Integracja między oprogramowaniem IntelliCAD i urządzeniami 3Dconnexion zapewnia użytkownikom bezproblemową nawigację, w tym funkcję QuickZoom, rozbudowane opcje dostosowywania, nieograniczony dostęp do poleceń, który dynamicznie przełącza się w środowiskach, menu kołowe, makra i wiele innych.

Wszystko to ze świadomością, że wszystkie przyszłe urządzenia 3Dconnexion będą również kompatybilne z IntelliCAD.

Prezes IntelliCAD Technology Consortium, David Lorenzo, powiedział: „Tworzymy intuicyjne oprogramowanie, ale ostatecznie łatwość użytkowania sprowadza się do interakcji użytkowników z urządzeniami wejściowymi. Od lat pracujemy z ograniczeniami standardowych klawiatur i myszy, a nasi członkowie są podekscytowani, że 3Dconnexion tworzy innowacyjne urządzenia wejściowe specjalnie dla użytkowników CAD i modelowania 3D. Nasze partnerstwo z firmą 3Dconnexion zapewnia solidne wdrożenie ich obecnych urządzeń oraz możliwość wprowadzania z nimi innowacji na przyszłych urządzeniach.

Jason Poitras, dyrektor generalny MicroSurvey Software, części Hexagon Group i członek ITC, powiedział: „To będzie wspaniały dodatek do IntelliCAD i nie mogę się doczekać, aby użyć go do nawigacji po modelach 3D i środowiskach w naszych rozwiązaniach opartych na IntelliCAD MicroSurvey CAD i Leica Geosystems Map360.

Przewodniczący ITC i dyrektor generalny CAD-Manufacturing Systems, Inc., Vitor Neves, z kolei wyraził opinię: „Użytkownicy oprogramowania CMS IntelliCAD będą mieli możliwość korzystania z najnowocześniejszej technologii myszy 3D do modelowania, a w konsekwencji zwiększenia swojej produktywności Użytkownicy 2D mogą również zwiększyć produktywność, korzystając z myszy CadMouse firmy 3Dconnexion z bardzo precyzyjnym sterowaniem i pięcioma programowalnymi przyciskami”.

Integracja ta została opracowana przez IntelliCAD we współpracy z firmą 3Dconnexion przy użyciu bezpłatnego zestawu SDK (SDK) firmy 3Dconnexion.

IntelliCAD zaoferuje integrację w ramach standardowej kompilacji, począwszy od wydania 2021 IntelliCAD w wersji 10.1.

Aby uzyskać informacje o wyborze i dostępności urządzeń, odwiedź stronę 3Dconnexion.com.


O Konsorcjum Technologicznym IntelliCAD


Konsorcjum Technologiczne IntelliCAD jest niezależną organizacją non-profit finansowaną i kierowaną przez jej członków specjalnie w celu wspólnego rozwoju technologii CAD. Dzieląc się kosztami rozwoju złożonych projektów, członkowie ITC opracowują rozwiązania za znacznie mniejsze pieniądze niż jakakolwiek pojedyncza firma mogłaby zrobić samodzielnie. Rezultatem jest kompletny silnik CAD i platforma programistyczna: IntelliCAD. Członkowie ITC wykorzystują platformę IntelliCAD do tworzenia jednych z najpopularniejszych rozwiązań CAD i aplikacji dla geodetów, architektów, projektantów branżowych i inżynierów. W rezultacie miliony użytkowników końcowych pracują i korzystają z produktów opartych na IntelliCAD w ponad 130 krajach. ITC jest również członkiem założycielem Open Design Alliance, przyczyniając się w ten sposób do interoperacyjności oprogramowania w rozwiązaniach inżynieryjnych.


O firmie 3Dconnexion


3Dconnexion tworzy najbardziej zaawansowane, oparte na badaniach, profesjonalne urządzenia peryferyjne służące do projektowania i inżynierii. Produkty 3Dconnexion, zoptymalizowane pod kątem ponad 300 pakietów oprogramowania, pomagają ludziom z różnych branż na całym świecie wydajniej tworzyć lepsze projekty.

Misją firmy jest zapewnienie spokoju profesjonalistom, którzy projektują budynki, maszyny i uradzenia, oraz produkty, które napędzają nasz świat. Połączenie technologii i jakości wykonania zapewnia wydajność wymaganą przez profesjonalistów.

07 Dec 2021

Recent Comments

Bez komentarza

Trzeba lub Zarejestruj się aby dodać komentarz .