Plik DXF

Potrzebujesz otworzyć plik DXF?

Pobierz ActCAD by otworzyć teraz Twój plik w formacie DXF

To bezpłatna 14-dniowa  pełna wersja testowa naszego oprogramowania CAD. Nie wymagamy podania danych karty kredytowej :). Do uruchomienia programu nie jest potrzebny klucz aktywacyjny.

Czym jest plik DXF?

DXF to skrót od Drawing Exchange Format lub Drawing Interchange Format. Format AutoCAD DXF, jest formatem plików wymiany danych CAD. Autodesk opracował format dxf, aby umożliwić współdziałanie danych między programem AutoCAD i innymi programami inżynierskimi tj. CAD, programy graficzne czy programy geodezyjne. Format pliku DXF został po raz pierwszy wprowadzony w 1982 roku. Głównym celem tego formatu dxf było uzyskanie możliwości eksportu danych z zamkniętego natywnego formatu DWG programu AutoCAD do innych aplikacji inżynierskich. Mimo że format ten był formatem otwartym, to przez wiele lat proces importowania plików DXF był bardzo trudny ze względu na niedostępność pełnej specyfikacji formatu. Obecnie specyfikacje formatu są dostępne w formacie PDF, ale ten format jest rzadko używany w aplikacjach AutoCAD.

Jak otwierać pliki DXF w programie ActCAD

  1. Uruchom dowolną aplikację ActCAD
  2. Z menu wybierz Plik > Otwórz
  3. Wyszukaj plik DXF który chcesz otworzyć
  4. Wybierz plik dxf lub pliki z rozszerzeniem dxf
  5. Możesz przeglądać, edytować i zapisać wyniki Twojej pracy w pliku dxf
  6. Możesz wybrać dowolny inny format plików CAD obsługiwany przez ActCAD np: DWG, DGN, DWT, DWS, DWF, STEP, STL, IGES, DSF by zapisać wyniki swojej pracy!!!


Otworzysz z ActCAD pliki DXF w systemach Windows

Oprogramowanie ActCAD 2022 pracuje w systemach:

Windows 10

Windows 8

Windows 7


ActCAD otwiera nie tylko pliki DXF, a wiele innych formatów plików

Zaprojektowaliśmy oprogramowanie ActCAD do otwierania szerokiej gamy formatów plików CAD, w tym wszystkich następujących:

DWG

DGN

PDF

DWT

DWS

DWF

IGE

IGES,

STL

STEP

DXF


15 Jul 2022

Recent Comments

Bez komentarza

Trzeba lub Zarejestruj się aby dodać komentarz .