Plik DWG

Potrzebujesz otworzyć plik DWG?


Pobierz ActCAD aby otworzyć Twój plik formatu DWGTo bezpłatne 14-dniowe wersje testowe naszego oprogramowania CAD bez ograniczeń. Nie wymagamy podania danych karty kredytowej. Do uruchomienia i aktywacji nie jest potrzebny jest klucz licencyjny.

Czym jest plik DWG?

Nazwa formatu jest skrótem angielskiego słowa „Drawing” - rysowanie. Format DWG to binarny format pliku używany do przechowywania danych projektowych CAD grafiki 2D i 3D. Pliki DWG zawierają rysunki CAD (Computer Aided Design) składające się z danych wektorowych oraz metadanych zapisanych i skompilowanych za pomocą kodowania binarnego. Format DWG to natywny format większości aplikacji CAD, zwłaszcza AutoCAD oraz alternatywnych aplikacji takich jak IntelliCAD (ActCAD, ZwCAD, ProgeCAD, CMS IntelliCAD), gstarcad czy Draftsight. Format tej został opracowany w latach siedemdziesiątych przez AutoDesk na potrzeby oprogramowania AutoCAD. Format DWG jest formatem zamkniętym używanie go w wersji od Autodesk wymaga licencji. Szeroko dostępny jest za pomocą wersji opracowanej przez Open Design Alliance i stosowanej przez niemal wszystkie alternatywne oprogramowanie CAD. Format den przyjął się jako standard CAD i jest szeroko stosowany przez architektów, projektantów, konstruktorów, inżynierów czy geodetów w wielu do różnych celów projektowych. Pliki DWG są w pełni zgodne z oprogramowaniem ActCAD

Jak otwierać pliki DWG w programie ActCAD

  1. Uruchom dowolną aplikację ActCAD
  2. Z menu wybierz Plik > Otwórz
  3. Wyszukaj plik DWG który chcesz otworzyć
  4. Wybierz plik dwg lub pliki z rozszerzeniem dwg
  5. Możesz przeglądać, edytować i zapisać wyniki Twojej pracy w pliku dwg
  6. Możesz wybrać dowolny inny format plików CAD obsługiwany przez ActCAD np: DXF, DGN, DWT, DWS, DWF, STEP, STL, IGES, DSF by zapisać wyniki swojej pracy!!!
  7. Możesz również zapisać swój plik dwg w starszej wersji, by udostępnić go posiadaczom starszych aplikacji CAD.


Otworzysz z ActCAD pliki DWG w systemach Windows


Oprogramowanie ActCAD 2022 obsługuje:

Windows 10

Windows 8

Windows 7

ActCAD otwiera nie tylko pliki DWG a wiele innych formatów plików


Zaprojektowaliśmy oprogramowanie ActCAD do otwierania szerokiej gamy formatów plików CAD, w tym wszystkich następujących:

DWG

DGN

PDF

DWT

DWS

DWF

IGE

IGES,

STL

STEP

DXF


07 Jul 2022

Recent Comments

Bez komentarza

Trzeba lub Zarejestruj się aby dodać komentarz .