Plik DGN

Potrzebujesz otworzyć plik DGN?


Pobierz ActCAD by otworzyć teraz Twój plik formatu DGN


To bezpłatne 14-dniowe wersje pełne testowe naszego oprogramowania CAD. Nie wymagamy podania danych karty kredytowej. Do uruchomienia nie jest potrzebny klucz licencyjny.


Czym jest plik DGN?

Rozszerzenie pliku DNG odnosi się do formatu pliku CAD. DGN jest to format pliku CAD wspieranego przez Bentley Systems MicroStation oraz należące do Intergrapha Design Interactive Graphics System (IGDS) programy CAD.

Istnieją dwie wersje DGN:

  • Do 2000 r. wszystkie pliki DGN były oparte na specyfikacji Intergraph Standard File Formats (ISFF) opublikowanej pod koniec 1980 roku przez Intergraph. Tę wersję nazywa się V7 DGN, albo Intergraph DGN.
  • W roku 2000 Bentley Systems stworzyła zaktualizowaną wersję DGN, która obejmuje możliwości DGN ale ma inną wewnętrzną strukturę danych niż bazujące na ISFF DGN. Wersja ta jest zwana V8 DGN.

Chociaż DGN nie jest tak powszechnie stosowany jak DWG Autodesku, to stosuje się go w wielu dużych projektach, w tym budynków, dróg, mostów, elektrowni, przemyśle stoczniowym.

W 2008 Autodesk i Bentley podpisali porozumienie o wzajemnej wymianie bibliotek oprogramowania, w tym Autodesk RealDWG, aby poprawić zdolność odczytu i zapisu w formatach DWG i DGN w mieszanych środowiskach z większą wiernością. Ponadto obie firmy będą wspierać proces interoperacyjności między aplikacjami AEC poprzez wspieranie wzajemnego wykorzystania dostępnych interfejsów programowania aplikacji (API).

Bentley System jako członek Konsorcjum Open Design Alliance udostępnił specyfikację formatu .dgn w celu integracji obsługi przez biblioteki Teigha/ODA. Celem tego działania jest chęć zachowania i rozpowszechnienia obsługi formatu DGN w zastosowaniach projektowych.


Jak otwierać pliki DGN w programie ActCAD

  1. Uruchom dowolną aplikację ActCAD
  2. Z menu wybierz Plik > Otwórz
  3. Wyszukaj plik DGN który chcesz otworzyć
  4. Wybierz plik DGN lub pliki z rozszerzeniem dgn
  5. Możesz przeglądać, edytować i zapisać wyniki Twojej pracy w pliku dgn
  6. Możesz wybrać dowolny inny format plików CAD obsługiwany przez ActCAD np: DXF, DWG, DWT, DWS, DWF, STEP, STL, IGES, DSF by zapisać wyniki swojej pracy!!!


Otworzysz z ActCAD pliki DGN w systemach Windows

Oprogramowanie ActCAD 2022 obsługuje:

Windows 10

Windows 8

Windows 7


ActCAD otwiera nie tylko pliki DGN a wiele innych formatów plików

Zaprojektowaliśmy oprogramowanie ActCAD do otwierania szerokiej gamy formatów plików CAD, w tym wszystkich następujących:

DWG

DGN

PDF

DWT

DWS

DWF

IGE

IGES,

STL

STEP

DXF


11 Jul 2022

Recent Comments

Bez komentarza

Trzeba lub Zarejestruj się aby dodać komentarz .